Przygotowanie plików graficznych

Jakie formaty plików akceptujecie?

Aby osiągnąć najlepszą jakość gotowego, nadrukowanego materiału wyślij nam plik graficzny w formacie TIFF o rozdzielczości co najmniej 200 dpi.
WAŻNE: Żeby zachować „rozsądną” wagę pliku należy w opcjach zapisu TIFF włączyć kompresję LZW oraz pominąć warstwy (zapisać spłaszczoną grafikę).

Akceptujemy również pliki w formacie JPG, PNG oraz GIF.

Kolory powinny być zapisane w palecie RGB

Jaką rozdzielczość powinien mieć wgrywany plik graficzny?

Aby uzyskać najwyższą jakość gotowych materiałów, wykonujemy nadruki z minimalną rozdzielczością 200 dpi (200 punktów na cal, 1 cal = 2,54 cm). Oznacza to, że abyśmy mogli wydrukować na materiale kwadrat o boku 2,54 cm, Twój plik graficzny musi mieć co najmniej 200 x 200 pikseli.

Jeżeli Twój motyw graficzny ma się powtarzać na materiale, w pliku wyślij pojedyncze powtórzenie, a sposób powtarzania zdefiniuj w naszej aplikacji. Czyli jeśli chcesz zamówić np. 3 metry bieżące materiału o szerokości 150 cm nie musisz wysyłać takiego ogromnego pliku. Wystarczy, że wyślesz mały fragment pojedynczego motywu graficznego a jego ostateczną wielkość i sposób powtarzania zdefiniujesz w naszym serwisie.

Przykład:
Jeżeli na gotowym materiale chcesz uzyskać pojedyncze powtórzenie motywu graficznego o boku 10 x 10 cm plik który wysyłasz powinien mieć wielkość co najmniej 787 x 787 pikseli.

10 cm / 2,54 cm * 200 = 787 pikseli
Wymiar na wydruku / 1 cal wyrażony w centymetrach * ilość pikseli na cal

Skąd mogę wziąć wzory do wydrukowania?

Wzór możesz zaprojektować własnoręcznie, wybrać go z naszej bazy wzorów lub skorzystać z serwisów, które umożliwiają zakup gotowych wzorów.

Projektując wzór samodzielnie potrzebujesz najpierw pojedynczego elementu który następnie w naszym serwisie możesz powielić na dowolnej długości materiału w wybrany przez Ciebie sposób. Pojedynczy element wzoru powinien mieć dopasowane do siebie brzegi w taki sposób aby przy dużej liczbie powtórzeń w pionie i w poziomie tworzył jednolitą całość – tak żeby nie widać było połączeń na brzegach (tzw. raport). Najlepiej do tego celu nadają się programy do edycji grafiki wektorowej lub rastrowej (np. Adobe Illustrator, Corel Draw czy Adobe Photoshop). Na początek możesz skorzystać również z prostszych programów jak np. Windows Paint. Możesz wykorzystywać dowolne elementy graficzne lub fragmenty fotografii. Jeżeli twój wzór zawiera skomplikowane przejścia tonalne (np. w przypadku wydruku zdjęć) zamów najpierw próbkę lub kupon materiału aby sprawdzić czy jesteś zadowolony z efektu.

Technologia druku

Jaką technologią zadrukowujecie materiał?

Proces druku DTG na maszynie Kornit Allegro składa się z kilku etapów i każdy z nich jest niezwykle ważny. Zachowanie prawidłowości obróbki na wszystkich etapach jest kluczowe dla uzyskania pięknych kolorów oraz ich trwałości. W pierwszym etapie następuje proces utrwalający, polegający na wiązaniu się kwasu z zasadą. Proces ten zaczyna się w momencie gdy farba styka się z materiałem, spryskanym utrwalaczem, co powoduje ścięcie się farby i jej żelowanie. Następnie produkt zostaje poddany obróbce termicznej która przyspiesza proces utrwalający i wyciąga wilgoć z tkaniny. Jednocześnie umiejętne połączenie kwasu z zasadą powoduje, że taki roztwór staje się obojętny. Cały ten proces jest zautomatyzowany i odbywa się wewnątrz maszyny. Drugim etapem utrwalania jest obróbka termiczna. Zadrukowany materiał przechodzi przez tunele suszące, ustawione na temperaturę około 160 – 170 stopni Celsjusza – trwa to około 4 minut.

Technologia druku którą wykorzystujemy nie ma nic wspólnego z atramentami solwentowymi ani innymi agresywnymi barwnikami rozpuszczalnikowymi.

Czy kolory na wydrukach mogą różnić się od tych które widzę na monitorze?

Kolory które widzisz na monitorze mogą różnić się od rzeczywistych kolorów, które znajdziesz na nadrukowanym materiale. Może to wynikać ze sposobu kalibracji Twojego monitora a także z samej technologii druku oraz cech fizycznych i sposobu zachowywania się pigmentu na materiale.

Zwróć też uwagę, że niezadrukowane próbki materiałów mają różny odcień bieli – niektóre tkaniny lub dzianiny są jaśniejsze inne ciemniejsze. To także wpływa na ostateczne kolory, które osiągniemy na wydruku.

Proces druku na materiałach jest o wiele bardziej skomplikowany niż standardowy druk np. na papierze. Ogólna zasada jest taka, że kolory na materiale są zwykle nieco jaśniejsze niż te same rozbarwienia nadrukowane na zwykłej, białej kartce papieru. W szczególności na wydruku nie uzyskamy głębokiej czerni, kolor czarny będzie grafitowy (ciemnoszary).
Jeżeli chcesz mieć pewność jak ostatecznie będzie wyglądał Twój projekt a po raz pierwszy korzystasz z naszych usług lub jeszcze wcześniej nie zamawiałeś tego konkretnego wzoru polecamy zamówienie próbki, żeby upewnić się, że zadrukowany materiał wygląda tak jak oczekiwałeś.

Czy kolory na zadrukowanych materiałach są trwałe?

Nasze materiały zadrukowujemy wodnymi atramentami pigmentowymi, które zostały opracowane specjalnie do druku na tkaninach i dzianinach bawełnianych. Następnie nadruk utrwalamy przy użyciu wysokiej temperatury. Parametry spierania nadruków wykonanych w tej technologii są zbliżone do innych technik barwienia materiałów.

Po pierwszym praniu wygląd materiału może ulec zmianie, gdyż wypłukiwany jest nadmiar pigmentu którego nie wchłonęła tkanina lub dzianina podczas procesu drukowania i utrwalania.

Na co należy uważać?
Nadruki wykonane atramentami pigmentowymi są podatne na uszkodzenia w momencie kiedy materiał jest mokry. Z tego powodu należy unikać pocierania o siebie mokrego materiału, na przykład tzw. zapierania. Najbardziej narażone na spieranie są duże obszary zadrukowane ciemnymi kolorami.

Aby jak najdłużej cieszyć się żywymi i trwałymi kolorami prosimy zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi prania naszych materiałów, które znajdują się tutaj.

Materiały

Gdzie mogę zobaczyć "na żywo" Wasze materiały?

Najłatwiejszym sposobem aby otrzymać próbki wszystkich naszych tkanin i dzianin jest zamówienie Próbnika Tkanin na printpinsola.com w którym znajdziesz niezadrukowane próbki o wymiarze ok. 10 x 10 cm wszystkich materiałów dostępnych w naszym serwisie. Koszt to jedynie 1 pln razem z przesyłką Pocztą Polską. W miarę dostępności staramy się dokładać do każdej przesyłki również próbki gotowych, zadrukowanych materiałów.

Po próbki tkanin i dzianin i przykłady naszych prac zapraszamy również do naszego showroomu, który mieści się w Łodzi, przy ulicy Zgierskiej 54.

Czy Wasze materiały nadają się do szycia ubrań?

Nasze tkaniny i dzianiny nadają się przede wszystkim do szycia:-) Materiały na których drukujemy to najwyższej jakości, 100% bawełniane tkaniny ubraniowe tkane w jednej z wiodących polskich tkalni oraz dzianiny bawełniane i głównie bawełniane ze sztucznymi domieszkami. Możesz również wybrać spośród materiałów 100% syntetycznych – są to dokładnie te same materiały, które oferujemy w sklepie pinsola.pl

Czy materiały na których drukujecie są bezpieczne dla dzieci?

Tak. Drukujemy na tkaninach i dzianinach bawełnianych polskiej produkcji, które posiadają certyfikat OEKO-TEX, który jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Produkty, którym przyznano ten znak, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka.

Oczywiście zalecamy wypranie materiału przed pierwszym użyciem.

Jak pielęgnować Wasze materiały?

Nadruki wykonane w technice DTG są najbardziej podatne na uszkodzenia gdy materiał jest mokry. Należy unikać pocierania o siebie mokrego materiału, na przykład tzw. zapierania.

Aby jak najdłużej cieszyć się żywymi i trwałymi kolorami prosimy zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi prania naszych materiałów.

Single jersey, dresówka pętelka, dresówka drapana, interlock, drelich, norris, satyna bawełniana, uran, silki, barbie, szyfon, tkanina poliestrowa stabilna wodoodporna, tkanina poliestrowa stabilna.

Zalecamy pranie w temperaturze około 30 ºC., przy użyciu specjalnego programu dla tkanin delikatnych, najlepiej środkiem piorącym niezawierającym fosforanów. Wirować w niskich obrotach (max. 400 obrotów / min.)
Nie należy stosować wybielaczy oraz nie wskazane jest wykręcanie materiału po wypraniu. Prać na lewej stronie. Ze względu na specyfikę nadruku zewnętrznego nie trzeć.

Suszenie:
Zalecamy suszenie tradycyjne, najlepiej w pozycji poziomej. W przypadku wieszania materiału na sznurku, w miejscach zagięć mogą pojawić się odbarwienia. Należy unikać suszenia mechanicznego w suszarkach bębnowych.

Prasowanie:
Prasowanie w temperaturze maksymalnie 110 ºC. Prasować na lewej stronie.

Składanie zamówień, płatność i dostawa

Jaki najmniejszy fragment materiału mogę zamówić?

Najmniejszy zadrukowany fragment materiału jaki możesz zamówić to próbka wielkości 20 x 20cm. Jeżeli po raz pierwszy korzystasz z naszych usług lub jeszcze wcześniej nie zamawiałeś tego konkretnego wzoru polecamy zamówienie próbki, żeby upewnić się, że zadrukowany materiał wygląda w rzeczywistości tak jak oczekiwałeś.

Jak mogę zapłacić za zamówiony materiał?

W celu realizacji płatności korzystamy z platformy Przelewy24 która umożliwia płatność wszystkimi popularnymi w Polsce formami płatności – karty kredytowe oraz e-przelewy większości banków.

Czy mogę zapłacić "za pobraniem"?

Niestety nie umożliwiamy płatności „za pobraniem”. Ze względu na to, że każdy materiał produkowany jest na indywidualne zamówienie, realizację zamówienia rozpoczynamy dopiero po wpłynięciu środków na nasze konto.

Jestem projektantem, czy mogę liczyć na rabat w przypadku zamówienia większej ilości materiału?

Jeżeli planujesz zamawiać jednorazowo powyżej 10 metrów bieżących materiału prosimy o kontakt.

Jak szybko wysyłacie towar?

Zamówienia staramy się wysyłać maksymalnie w ciągu 5 dni roboczych od chwili przyjęcia zamówienia do realizacji – ten termin utrzymujemy dla 99% złożonych zamówień.

Zamówienie otrzymuje status „przyjęte do realizacji” po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie oraz poprawnej weryfikacji przesłanego pliku. Trwa to zwykle nie dłużej niż 1 dzień roboczy od chwili złożenia zamówienia. Weryfikacja pliku nie dotyczy zamówień wzorów z naszego katalogu. O zmianie statusu Twojego zamówienia zostaniesz poinformowany mailem.

Dokładamy wszelkich starań, żeby realizować zamówienia tak szybko, jak to tylko możliwe ale prosimy pamiętać, że każdy materiał jest produkowany na indywidualne zamówienie. Jest wiele czynników które mogą zakłócić lub wydłużyć proces technologiczny (np. awaria). Z tego względu, w szczególnych przypadkach, czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu. O ewentualnych problemach informujemy tak szybko jak to tylko możliwe.

Czy mogę anulować zamówienie?

Jeżeli chcesz anulować swoje zamówienie prosimy o jak najszybszy kontakt. Jeżeli jeszcze nie rozpoczęliśmy procesu produkcji wycofamy Twoje zamówienie.

Co się w tej chwili dzieje z moim zamówieniem?

Informacje o aktualnym statusie Twojego zamówienia znajdziesz na stronie „Twoje Konto / Historia zamówień”. Dodatkowo na adres e-mail podany przy rejestracji wysyłamy wiadomości z aktualną informacją o statusie Twojego zamówienia (przyjęte do realizacji, wysłane, itd.)

Czy mogę odebrać zamówiony materiał osobiście?

W tej chwili nie umożliwiamy osobistego odbioru zamówionych materiałów.

Co mam zrobić jeśli przesyłka została uszkodzona podczas transportu?

Dokładamy wszelkich starań żeby wysyłane przesyłki były starannie i bezpiecznie zapakowane. Jeżeli jednak zauważysz, że przesyłka jest uszkodzona, otwórz ją w obecności dostawcy i złóż reklamację na jego ręce zgodnie z procedurą firmy kurierskiej lub Poczty Polskiej.

Jednocześnie skontaktuj się z nami, żebyśmy mogli pomóc Ci w rozwiązaniu sytuacji.

Czy mogę wymienić lub zwrócić zamówiony materiał?

Każdy materiał produkujemy na indywidualne zamówienie i z tego względu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie jest możliwy jego zwrot lub wymiana bez podania przyczyny. Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś zadowolony z zamówionego materiału skontaktuj się z nami, postaramy się pomóc.

Brak możliwości zwrotu bez podania przyczyny w żaden sposób nie ogranicza prawa Klienta do reklamacji wynikających z wad przesłanego towaru. Więcej informacji na temat zwrotów i reklamacji znajdziesz w Regulamin sklepu oraz w dziale Zwroty i reklamacje, gdzie jest wyciąg dotyczący tego konkretnego tematu.